Wynajem z OC sprawcy

SAMOCHÓD ZASTĘPCZY Z OC SPRAWCY KOLIZJI

samochód zastępczy dla poszkodowanegoKolizja? Jesteś osobą poszkodowaną, a Twoje auto zostało poważnie uszkodzone?  Możesz skorzystać z samochodu zastępczego z polisy OC sprawcy kolizji! Nie jest to jednak tak proste jak mogłoby się wydawać. Oprócz wielu ważnych dokumentów, które musisz przedstawić, pamiętaj, że formy ubezpieczeniowe celowo przedłużają proces, aby uniknąć strat czy wyłudzeń. Jeśli chcesz skorzystać z pojazdu zastępczego, musisz uzbroić się w cierpliwość i zadbać abyś posiadał wszystkie niezbędne dokumenty aby bezgotówkowo wynająć samochód zastępczy z oc sprawcy

UWAGA: Ubezpieczalnie aby uniknąć dodatkowych kosztów podczas likwidacji szkody często wprowadzają klientów w błąd informując podczas zgłoszenia szkody że auto zastępcze się nie należy. Zgodnie z wyrokami sądu oraz uchwałą macie prawo do skorzystania z samochodu zastępczego na czas naprawy. To Państwo decydujecie z jakiej wypożyczalni samochodów chcecie skorzystać. Nie ma również obowiązku korzystania z wypożyczalni, proponowanej przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Samochód zastępczy dla poszkodowanego należy się na cały okres naprawy.

ZGŁOSZENIE SZKODY KROK PO KROKU

jak zgłosić szkodęMusisz pamiętać, że wniosek o likwidację szkody powstałej w kolizji składa się w firmie ubezpieczającej sprawcę. Wniosek ten i wystąpienie kolizji musisz złożyć sam do ubezpieczyciela, poprzez formularz na stronie internetowej lub droga telefoniczną. Musisz podać własne dane osobowe oraz dane osobowe sprawcy kolizji takie jak PESEL, numer jego polisy OC i numery rejestracyjne pojazdów, które uczestniczyły w kolizji. Musisz pamiętać także o tym aby opisać przebieg zdarzenia, szczególnie jeśli chodzi o datę jego wystąpienia. Dlatego tak ważne jest aby posiadać dane osobowe sprawcy kolizji już w momencie zdarzenia. Niezbędne jest jednak wezwanie Policji na miejsce zdarzenia, gdy nie da się jednoznacznie określić sprawy kolizji. W takim przypadku, do wszystkich dokumentów należy dołączyć dane jednostki, która brała udział w interwencji.
Następnym krokiem jest spotkanie z rzeczoznawcą, który jest przedstawicielem ubezpieczalni. Jego zadanie to oględziny pojazdu i określenie rozmiaru a szczególnie wartości uszkodzeń pojazdu. Wszystko to jest udokumentowane na fotografiach. Na podstawie tego, Ubezpieczyciel podejmuje decyzję o tym czy i jakiej wysokości odszkodowanie przyznaje. Dlatego bardzo ważne jest aby wskazać rzeczoznawcy wszystkie szkody jakie wystąpiły na pojeździe. Jeśli coś zostanie przez nas pominięte  istnieje ryzyko, że za ich naprawę zapłacimy z własnej kieszeni.

Pamiętaj także aby przed przyjazdem rzeczoznawcy i określenia przez niego wielkości szkód, nie naprawiać w żaden sposób pojazdu. Jeśli taka naprawa jest niezbędna, należy przed tym udokumentować fotograficznie szkody. Po spełnieniu wszystkich tych formalności, ubezpieczyciel przygotowuje kosztorys, o którym nas informuje. Jeśli nasz samochód posiada ważna gwarancję, pamiętajmy aby poinformować o tym ubezpieczyciela, ponieważ w kosztorysie uwzględnione zostaną oryginalne części zamienne. Warto zwrócić uwagę na przypadki, w których ubezpieczyciel w kosztorysie ujmuje najtańsze zamienniki. Wówczas jesteś pewien, że otrzymasz samochód zastępczy z oc sprawcy Szczecin

TERMIN WYPŁATY ODSZKODOWANIA

Zgodnie z tym co reguluje ustawa o odszkodowaniach, kwota rekompensaty za szkodę powinna pojawić się na koncie poszkodowanego nie później niż po 30 dniach od zgłoszenia szkody. Jeśli w trakcie pojawią się jakiekolwiek wątpliwości czy nieścisłości, termin ten może zostać przedłużony do 90 dni

SAMOCHÓD ZASTĘPCZY NA JAKI OKRES

samochód zastępczy na jaki czasPamiętaj, że jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, masz prawo do wynajęcia pojazdu zastępczego z polis OC sprawy, a jego koszty pokryje ubezpieczyciel sprawcy. Jeśli jednak chcesz skorzystać z tej opcji, musisz poinformować o tym firmę ubezpieczeniową w formie pisemnej. Pamiętaj, że musisz także uargumentować, że pojazd jest Ci niezbędny do wykonywania podstawowych czynności, nie tylko zawodowych ale także na przykład do wypełnienia obowiązków rodzinnych. Wydaje się że jest to trudna sprawa? Nie martw się my to wszystko zrobimy za Ciebie! To ty możesz wybrać wypożyczalnię, z której wypożyczysz auto, jednak pamiętaj, że samochód, który będziesz pożyczał musi odpowiadać klasą do Twojego pojazdu. Wynajem samochodu zastępczego z oc sprawcy na czas naprawy na jak długo. Okres wynajmu auta zastępczego to czas na jaki wynajmujesz samochód. Czas wynajmu to zwykle 30 dni. Najem pojazdu zastępczego przy szkodzie całkowitej jest aż do momentu zakupu nowego samochodu nie można jednak zbyt długo zwlekać z jego zakupem po wypłacie odszkodowania przy szkodzie całkowitej.

Wypożyczenie samochodu dla poszkodowanego jest po to aby ułatwić Ci życie, a my jesteśmy po to aby to spełnić! Pamiętaj, że wypożyczenie samochodu w auto Etapia jest zupełnie bezgotówkowe, co oznacza, że nie ponosisz żadnych kosztów z tytułu pożyczenia pojazdu. Wynajęcie pojazdu na czas naprawy Twojego auta będzie opłacone przez ubezpieczenie sprawy kolizji. Od nas otrzymasz pojazd tej samej klasy co Twój, przy zachowaniu minimum formalności! U nas wynajem takiego pojazdu zastępczego jest:

JAK WYPOŻYCZAMY SAMOCHÓD Z OC SPRAWCY KOLIZJI

  • Wynajem jest bezgotówkowy
  • Wynajmujemy samochód z oc sprawcy bez limitu kilometrów
  • Wynajem auto bez kaucji w Szczecinie
  • Za darmo na cały okres naprawy

Pamiętaj, że przy podpisywaniu umowy wypożyczenia pojazdu, przekazujemy Ci pojazd, który pozwoli na sprawną likwidację szkody i na cały jej okres. Klienci korzystający z naszych usług, mają możliwość korzystania z głównego środka transportu bez ponoszenia własnych kosztów. Oprócz tego, otrzymują od nas pełna asystę i pomoc profesjonalistów, którzy pomogą przejść przez wszystkie formaliści związane z wypożyczeniem pojazdu.
Ważne aby pamiętać, że swoim klientom dajemy kilka sposobów rezerwacji pojazdu. Możesz zrobić to telefonicznie, mailowo lub odwiedzając jeden z oddziałów firmy. Profesjonalna obsługa i pełna pomoc w całym procesie likwidacji szkody wyróżnia nas na tle konkurencji. Co więcej, pomagamy także w weryfikacji polisy sprawcy, jego ważności, ponieważ ta kwestia często uniemożliwia skorzystanie z samochodu zastępczego.

4.99 avg. rating (99% score) - 1464 votes
Zadzwoń do nas