Wynajem samochodów 4×4

terenowy suvWakacje lub urlop to idealny czas na samochodowe wycieczki krajoznawcze oraz odkrywanie nieznanych obszarów. Wielu turystów nie chce poprzestać wyłącznie na zwiedzaniu popularnych miast i poszukuje terenów oddalonych od zgiełku cywilizacji. Do takiej wyprawy wyjątkowo użyteczny okaże się pojazd napędzany na cztery koła. Co zrobić, jeżeli takiego nie posiadamy? Wyjściem z tej sytuacji będzie skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów.

SUV, a może auto terenowe?

W momencie, kiedy zdecydujemy się na wynajęcie auta z napędem na cztery koła to z całą pewnością staniemy przed dylematem, czy wybrać typowe auto terenowe, czy też SUV. Na początku powinniśmy wziąć pod uwagę cel naszej podróży. W momencie, gdy wybieramy się z rodziną na urlop , a przy tym zamierzamy jeździć po polnych, leśnych a także miejskich drogach, wystarczający będzie SUV. Jeżeli natomiast wybieramy się w naprawdę dziką okolicę, w której dominuje niezwykle zróżnicowana rzeźba terenu, bez wyraźnie wyodrębnionych dróg – najlepszym samochodem do wypożyczenia okaże się terenówka.

Różnice pomiędzy SUV, a terenówką

Mimo, iż na pierwszy rzut oka SUV-u i typowe auta terenowe wydają się być do siebie łudząco podobne, to występują w nich zasadnicze różnice konstrukcyjne. Jeżeli chodzi o SUV-y to auta uniwersalne, które skonstruowane są w taki sposób, aby połączyć w sobie cechy samochodu osobowego z terenowym. W ten sposób auta są znacznie wygodniejsze niż auta terenowe, jednak znacznie gorzej sprawdzają się one w przeprawach po bezdrożach i w wymagającym terenie, takim jak bagna i rozlewiska. Z kolei samochody terenowe są wyposażone w dodatkową skrzynię biegów zwaną reduktorem. Pozwala ona na swobodne pokonywanie przeszkód terenowych przy bardzo niskiej prędkości. Bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym terenówek jest również mocna i wytrzymała rama, na której opiera się ciężar całego nadwozia. Warto dodać, że jest ona niezwykle istotna w przeprawach terenowych, gdyż minimalizuje obciążenie pojazdu podczas jazdy po bezdrożach. Ponadto wszystkie te ulepszenia wpływają na znaczne zwiększenie zużycia paliwa. Ponadto specyficzne elementy konstrukcyjne wykorzystane w samochodach terenowych sprawiają, że auta te są niezwykle trudne w prowadzeniu podczas codziennej jazdy oraz nie zapewniają odpowiedniego komfortu pasażerom.

Niemniej jednak wybór odpowiedniego auta z napędem na cztery koła zależy przede wszystkim od celu naszej podróży. W warunkach wyjątkowo ekstremalnych doskonale sprawdzi się terenówka, jednak w przestrzeni miejskiej jej walory nie znajdą zastosowania. Do jazdy po łagodniejszym terenie najlepszym wyborem będzie uniwersalny i wygodny SUV.

5.00 avg. rating (99% score) - 3415 votes
Zadzwoń do nas