Wynajem auta podczas podróży za granicą

Bilety na samolot już wykupione, walizki bez mała spakowane, a tu nagle pojawia się pytanie. Co z transportem będąc na miejscu? Jest to jedno z tych pytań, które z pewnością nie raz padło tuż przed samym wyjazdem. O ile wynajem auta w wypożyczalni we własnym mieście jest stosunkowo prosty tak, znacznie trudniej jest, gdy potrzeba auta będąc w nowym, obcym miejscu. Sprawdźmy, zatem, jak skuteczne wyszukać auta za granicą.

Znajdź najkorzystniejszą wypożyczalnię samochodów

W zdecydowanej większości europejskich państw,  wynajem auta nie będzie zbyt skomplikowanym procesem. Jedyna trudność, jaka może nas napotkać to znalezienie odpowiedniego miejsca, z którego usługi będzie można skorzystać, które w pełni nas usatysfakcjonują.

Natomiast, jeżeli wybieramy się w podróż samolotem, to podczas rezerwacji biletów można się spotkać, iż będzie nam proponowane wynajęcie samochodu w dowolnym miejscu. Opcja ta jest niezwykle wygodna, gdyż nie ma potrzeby wykorzystywać zbyt dużo swojego czasu na poszukiwanie różnych wypożyczalni oraz na weryfikowanie opinii o nich. Niestety, ceny często bywają wygórowane, a to z kolei skłania do poszukiwań wypożyczalni na własną rękę. Wobec tego jak zacząć? I czego tak właściwie poszukiwać?

Jeżeli posiadamy dobrą znajomość języka obcego, to poszukiwanie samochodu na zagranicznych stronach internetowych nie będzie sprawiać specjalnych trudności. Jednakże w sytuacji, gdy nasze umiejętności językowe nie są zbyt dobre, wciąż istnieje świetne rozwiązanie. Na terenie krajów europejskich można znaleźć wiele różnych oddziałów popularnych wypożyczalni. Ponadto poszczególne punkty najmu komunikują się między sobą, a ich strony internetowe są prowadzone w kilku wersjach językowych. W związku z tym taki sposób na wynajęcie samochodu będzie dużo łatwiejszy.

Ważne, by podczas wyboru wypożyczalni samochodów za granicą, zdecydować najpierw czy będzie to wynajem auta przez pośrednika czy też nie. Wspomniane powyżej linie lotnicze często pośredniczą w najmie, a co za tym idzie ceny są wyższe. W Internecie można trafić również na wyszukiwarki, przy pomocy, których można odnaleźć interesujący nas model pojazdu, porównać ceny w różnych filiach oraz dokona ćrezerwacji. Mając wybór pomiędzy sprawdzoną linią wypożyczalni a wynajem samochodu przez pośrednika z nie znaj wypożyczalni, o wiele bezpieczniej będzie dla nas wybrać pierwszą opcję.

Z kolei, jeżeli mamy dłuższą chwilę, warto też na własną rękę sprawdzić opinie o wypożyczalniach za granicą. Być może uda nam się znaleźć niedrogie auto na wakacje w pewnym miejscu, które zostało sprawdzone przez innych kierowców.

Wynajem auta na parę minut i godzin, czyli car-sharing

Poruszając temat wypożyczalni samochodów za granicą, powinno się również nadmienić o popularnym tam car-sharingu, który daje podróżnym wiele ciekawych możliwości. Z każdym kolejnym rokiem, zainteresowanie tego typu usługą znacznie wzrasta, zatem na pewno znajdzie się taki punkt w każdym wielkim, europejskim kurorcie.

Na terytorium Europy jest niezmiernie dużo punktów oferujących car-sharing, czyli  innymi słowy wynajem auta na kilka godzin:

  • City Car Club i Zipcar działające na terenie Wielkiej Brytanii posiadają wyjątkowo bogatą flotę pojazdów,
  • „free floating”, czyli około 150 firm w Niemczech,
  • Enjoyz siedzibą we Włoszech oraz Car2Go proponujące rozliczenie minutowe,
  • 30 szwedzkich sieci.

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z którejś oferty, zawsze powinno się sprawdzić, jakie warunki trzeba spełnić, by móc wynająć auto na zasadach car-sharingu. W niektórych miastach koniecznym może okazać się zapisanie się do bazy użytkowników, a to z kolei wiązać się może z poniesieniem dodatkowej opłaty członkowskiej. Warto również zawczasu dowiedzieć się, czy wynajęcie samochodu w opcji car-sharing dalej możliwość parkowania w niedozwolonych miejscach, ponieważ jak się okazuje coraz większa ilość krajów wprowadza właśnie taką opcję.

Podsumowując, wynajem auta poza granicami rodzimego kraju zdecydowanie usprawni podróżowanie w miejscu docelowym. Bardzo często oznacza również tańszą formę transportu w porównaniu do lokalnych środków komunikacji. Pamiętaj, by zawsze wybierać sprawdzony punkt wypożyczeni pojazdów i przede wszystkim powinieneś dokładnie zapoznać się z obowiązującymi w danym miejscu zasadami.

5.00 avg. rating (99% score) - 2337 votes
Zadzwoń do nas