Komu przysługuje auto zastępcze z OC?

auto zastępcze z oc sprawcy po kolizjiWarto podkreślić, że auto zastępcze z OC sprawcy dla poszkodowanego przysługuje w każdej sytuacji poszkodowanemu, który brał udział w wypadku samochodowym oraz w jego wyniku samochód został uszkodzony, na tyle, aby nie można było się nim bezpiecznie poruszać po drodze. Auto zastępcze przysługuje poszkodowanemu również wtedy, jeśli w wyniku niewielkiej kolizji drogowej samochód pokrzywdzonego został dostarczony do naprawy w warsztacie i konieczne jest czekanie na jego naprawę.
Aby bez problemu otrzymać auto zastępcze, konieczne jest ustalenie sprawcy wypadku.Warto zaraz po wypadku spisać odpowiednie oświadczenie, a jeżeli w wypadku drogowym brało udział więcej samochodów, to praktyczniejszym rozwiązaniem będzie wezwanie funkcjonariuszy Policji, którzy cała sprawą zajmą siew profesjonalny sposób. Dzięki temu, w późniejszym czasie nie będzie problemu z dochodzeniem swoich roszczeń.

Nasza wypożyczalnia samochodów auto Etapia oferuje samochód zastępczy z oc sprawcy na cały okres naprawy. Samochód wynajmowany jest w formie bezgotówkowej czyli za jego wynajem zapłaci towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy kolizji.

Jak dochodzić odszkodowania?

Wielu poszkodowanych uważa, że jeśli utracili samochód w wyniku wypadku, muszą jakość radzić sobie od tej pory bez samochodu i muszą korzystać z komunikacji miejskiej. Jednak, nie do końca tak jest. Każdy może dochodzić odszkodowania. Orzecznicza wyraźnie wskazują na odpowiedzialność ubezpieczyciela z tytułu umowy obowiązkowego ubezpieczenia do wypłaty odszkodowania za poniesione straty w wyniku kolizji samochodowej. Nie warto odpuszczać, nawet jeśli pierwsze postanowienia są dla nas krzywdzące. Jeśli prawo stoi po naszej stronie, należy nam się takie odszkodowanie.

 

5.00 avg. rating (99% score) - 443 votes
Zadzwoń do nas