Jak wypożyczyć samochód w Szczecinie

Wypożyczenie auta w Szczecinie

wypożyczenie auta w SzczecinieNiczym odkrywczym nie będzie stwierdzenie, że samochód odgrywa ważną rolę w naszym życiu. Codzienne dojazdy do pracy, wyprawy na większe i mniejsze zakupy, czy chociażby odbieranie dzieci ze szkoły – to tylko nieliczne przykłady tego, a jaki sposób czterokołowy przyjaciel ułatwia nam życie. Czasami jednak nie wszystko jeździ tak jak powinno, z uwagi na złośliwość rzeczy martwych. Wobec czego warto byś przygotowanym na sytuację, w której auto postanowi odmówić nam posłuszeństwa. W czasie kiedy mechanik zajmuje się naprawą– warto skorzystać z wypożyczalni samochodów w Szczecinie. W końcu życie toczy się dalej, a długie spacery po całym dniu ciężkiej pracy nie należą do najprzyjemniejszych.

Jak wypożyczyć samochód w Szczecinie?

Dostępność najbliższej w naszej okolicy wypożyczalni samochodów możemy sprawdzić za pomocą Internetu, po prostu wpisując w wyszukiwarkę hasło: wypożyczalnia samochodów x – gdzie x należy zastąpić właściwą nazwą miejscowości, w której się mieszka. W momencie, kiedy uda nam się znaleźć firmę spełniającą nasze wymagania, z dostępnej foty wybieramy interesujące nas auto oraz zaznaczamy punkt odbioru i zwrotu razem z właściwą datą.  Zazwyczaj zupełnie wystarczający jest po prostu dowód osobisty oraz prawo jazdy – ważne jest, że nie musimy martwić się zbędną papierologią.

Z jakimi kosztami wiąże się wypożyczenie samochodu zastępczego?

Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za skorzystanie z usług wypożyczalni może wahać się od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za dobę. Nie ma jednak sensu panikować, zazwyczaj sama opłata wynosi właśnie kilkaset złotych, a wyższe kwoty płaci się za wynajem samochodów luksusowych. Wiele firm żąda również zapłaty kaucji zwrotnej. Przeważnie wynosi ona od 300 do 3000 zł. Znaczenie ma tutaj klasa wynajmowanego samochodu, warto jest jednak zauważyć, że po jego oddaniu pieniądze te są nam zwracane.  Najczęściej jednak wypożyczalnie nie ograniczają nas limitem kilometrów, jednak należy pamiętać, że to my płacimy za paliwo.  Wypożyczając samochód z oc sprawcy nie poniesiesz żadnych wydatków nie zapłacisz kaucji brak jest również limitu kilometrów.

O czym jeszcze warto pamiętać przy wypożyczeniu auta?

Jedną z kluczowych kwestii będzie zapoznanie się z formą ubezpieczenia samochodu. Wiele dostępnych na rynku wypożyczalni oferuje ubezpieczenie pełne, czyli takie, które pokryje za nas wszystkie koszty ewentualnych uszkodzeń. Niemniej jednak nie stanowi to standardu, dlatego jeszcze przed dokonaniem transakcji należy dokładnie zapoznać się z umową. Jeżeli wypożyczalnia nie oferuje ubezpieczenia pełnego, to warto będzie sprawdzić, czy ubezpieczone są lusterka, szyby, opony i lakier – te elementy najczęściej ulegają uszkodzeniu

5.00 avg. rating (99% score) - 986 votes
Zadzwoń do nas