Co robić w przypadku kradzieży wynajętego pojazdu

kradzież wynajętego samochoduWynajęte auto zostało skradzione. Co teraz? Nikt nie chce myśleć o tym, że ich wypożyczony samochód zostanie zdemolowany albo skradziony, a podróż skrócona. Istotne jest wszak, aby wiedzieć dokładnie, co się dzieje w razie kradzieży wynajętego pojazdu. W ten sposób możesz być pewny, iż ubezpieczysz swój wypożyczony pojazd. Przed zaczęciem eskapady trzeba będzie przeprowadzić nieco badań, aby upewnić się, że porządnie pojąłeś warunki najmu. Musisz dodatkowo dowiedzieć się, czy są jakiekolwiek zawężenia ustalone w dokumencie najmu. Opisaliśmy szybki poradnik, który pomoże Ci w tym zadaniu.

Co robić w przypadku kradzieży wynajętego pojazdu

Po pierwsze, trzeba zgłosić przywłaszczenie policji. Daj im znać, czy Twój osobisty dobytek znajdował się w pojeździe w momencie, gdy był złupiony. Warto ponadto czym prędzej skontaktować się z wypożyczalnią pojazdów, żeby poinformować ją o kradzieży pojazdu. Powiedz im, iż zawiadomiłeś policję. Autowypożyczalnia  ma prawo obciążyć Państwa opłatą w oparciu o odpowiedzialność bądź nadwyżkę stwierdzoną w dokumencie wynajęcia. Upewnij się, że zachowujesz kopię paragonów lub raportów o zdarzeniach. Obciążenie finansowe uzależnione jest od tego, czy zakupiłeś uzupełniające ubezpieczenie wypożyczonego samochodu.

Czy ubezpieczenie chroni przed kradzieżą

Dużo ubezpieczalni nie pokryje Państwa kosztów za kradzież wynajętego pojazdu, podczas gdy kradzież była efektem niedbalstwa bądź złamania warunków usługi pożyczenia. Jeśli zakład ubezpieczeń poniesie koszty przywłaszczenia wypożyczanego auta, najprawdopodobniej zaistnieje wymóg przedłożenia przez Państwa kopii raportu policyjnego. Czy w razie kradzieży trzeba zapłacić pełną sumę za najęty samochód? Odpowiedzialność finansowa jest zależna od tego, gdzie wypożyczają Państwo auto i od którego dostawcy. Odpowiedzialność finansowa jest zredukowana do tej kwoty jaką określają warunki umowy, zatem nie będziesz musiał płacić za pełny koszt samochodu zastępczego. Znaczenie zniesienia szkody z tytułu strat Koszty likwidacji szkód mogą być zróżnicowane zależnie od typu pojazdu i dostawcy. Rezygnacja z odszkodowania minimalizuje odpowiedzialność finansową najemcy. Ważne jest, żeby dalej przestrzegać warunków umowy wynajmu. Podaj swoje dokładne dane podczas rezerwacji. Posiadasz umowę ubezpieczeniową dla podróżnych? Multum ubezpieczeń zawiera też pokrycie opłat wynajmu pojazdów do wskazanej kwoty. W wypożyczalni aut można również kupić ubezpieczenie na wszelkie dobra osobiste, które będziesz miał w pojeździe.

5.00 avg. rating (99% score) - 1988 votes
Zadzwoń do nas