Co robić podczas stłuczki wynajętym samochodem?

auto z wypożyczalni wypadekWypadki napotykają niekiedy najlepszych i doświadczonych posiadaczy aut. Stłuczka może być spowodowana przez innych członków ruchu. Brawura różnych kierowców może doprowadzić do szkody nawet gdy zachowasz należytą przezorność i dystans. Ryzyko zderzenia z innym pojazdem jest wyższe w dużych miastach, w szczególności w godzinach szczytu. Okres zimowy i niesprzyjające warunki pogodowe też nie sprzyjają bezpiecznej podróży. Doradzamy, jak postąpić w przypadku uszkodzenia wypożyczonego samochodu na trasie.

Komfort oraz bezpieczeństwo jazdy w naszej wypożyczalni samochodów zastępczych

Przypominamy, iż w naszej wypożyczalni samochodów przygotowaliśmy auta z ubezpieczeniem Auto Casco  w cenie wynajmu. Podstawowe ubezpieczenie OC ochroni klienta przed konsekwencjami i płatnościami za zniszczenie wypożyczonego samochodu przez innego kierowcę. W razie stłuczki spowodowanej przez innego uczestnika ruchu drogowego, koszty naprawy zostają pokryte z ubezpieczenia sprawcy. Klienci naszej auto wypożyczalni nie ponoszą dodatkowych opłat za naprawę wskutek zderzenia z innym samochodem, w którym sprawcą był inny kierowca. Jeśli wynajmujesz samochód z OC sprawcy rozszerzone ubezpieczenie, jakie jest wliczone w koszt wynajmu, obejmuje ponadto koszty holowania samochodu oraz pomocy na drodze.

Ubezpieczeniem drogowym są objęte:

  • samochody osobowe,
  • samochody dostawcze,
  • busy oraz vany.

Korzyści płynące z dodatkowego ubezpieczenia.

Jeśli wynajmujesz samochód w innej opcji niż wynajem  z OC sprawcy proponujemy naszym klientom wykupienie dobrowolnego ubezpieczenia Autocasco na czas korzystania z wypożyczonego samochodu. Oferta „Zabezpieczenie” gwarantuje szerszy komfort na czas podróży, w ubezpieczenie jest wliczone też autocasco. Dodatkowe ubezpieczenie obejmuje koszty powiązane z uszkodzeniem czy zniszczeniem samochodu. W razie zdarzenia drogowego, zaproponujemy pojazd zastępczy z naszej gamy samochodów z tej samej klasy i z analogicznym wyposażeniem w standardzie. Umożliwiamy dodatkowo darmowe dostarczenie samochodu pod określony adres. Dzięki temu, nie musisz przerywać swojej wycieczki. W zależności od klasy oraz rodzaju pojazdu, koszt usługi waha się od 50 do 100 złotych brutto.

Najważniejsze wskazówki podczas kolizji.

Co zrobić w przypadku wypadku albo zniszczenia wynajętego auta? Na pewno nie wpadać w histerię i niezwłocznie poinformować ubezpieczalnię, policję oraz oddział najbliżej autowypożyczalni albo centralę zakładu. Załoga naszej autowypożyczalni udzieli wszystkich niezbędnych rad i pomoże jak najszybciej wrócić na drogę. Cena zabezpieczenia zasadniczego i uzupełniającego jest uzależniony od klasy samochodu, wielkości auta i szczegółów dodatkowego wyekwipowania. W praktyce, im większe i droższe auto, tym cena ubezpieczenia jest wyższa. Zabezpieczenie pojazdu w naszej wypożyczalni dotyczy wynajmu długoterminowego oraz krótkoterminowego.

5.00 avg. rating (99% score) - 1589 votes
Zadzwoń do nas