5 zalet wynikających ze zamiany własnego auta na samochód z wypożyczalni

zadowolony klientNa co dzień poruszasz się przy pomocy komunikacji miejskiej?Niezbyt często wyjeżdżasz poza granice miasta, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w pobliżu twojego miejsca zamieszkania? Posiadasz samochód na wyciągnięcie ręki, ale mimo to coraz rzadziej z niego korzystasz? Najwyższy czas pomyśleć nad zamianą swojego pojazdu na samochód z wypożyczalni aut.

Istnieje ogrom zalet wiążących się z wynajmem pojazdu, które nabierają zdecydowanie większego znaczenia, gdy w grę wchodzą twoje pieniądze oraz komfort. Poniżej wymienione jest 5 najważniejszych korzyści związanych ze zamianą własnego auta na samochód z wypożyczalni.

Nie jesteś obciążony ciągłymi wydatkami wiążącymi się z utrzymaniem samochodu.

Jak potocznie zwykło się mówić samochód to skarbonka.Przekonał się o tym każdy, kto jest lub był posiadaczem jakiegokolwiek auta. By móc w pełni korzystać z różnorodnych funkcjonalności samochodu i móc nim bezpiecznie jeździć, potrzeba ciągłych, wręcz regularnych nakładów pieniężnych. Ubezpieczenie, badanie techniczne, wymiana ogumienia, konserwacja, paliwo, olej czy wymiana gaśnicy to tylko niektóre z wydatków, jakie trzeba ponosić w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca i roku. Z kolei wynajem pojazdu zdecydowanie zredukuje wspomniane koszty codziennej eksploatacji samochodu.

Nie musisz obawiać się o kradzież.

Jeżeli twój samochód stoi na parkingu nieużywany już od kilku dni czy nawet tygodni to staje się szybko obiektem zainteresowania dla potencjalnego złodzieja. Statystyki potwierdzają, że auta podczas dłuższego spoczynku i nie jeżdżenia są bardziej narażone na kradzież. Włamywacz dzięki temu ma dużo więcej czasu na samą obserwację pojazdu, a ryzyko przyłapania definitywnie spada. Jeśli zatem nie używasz swojego samochodu, na co dzień, lepiej je sprzedaj, bo inaczej dawaj złodziejowi ogromną okazję do szybkiego zarobku. Z kolei potrzebę sporadycznego przejazdu pojazdem osobowym spełnisz dzięki wypożyczalni aut.

Nie musisz obawiać się o zniszczenia.

Jest to zaleta nawiązująca poniekąd do tej poprzedniej, ale nie tylko. Auto pozbawione odpowiedniej konserwacji z upływem czasu niszczeje. Dzieje się tak w szczególności, gdy stoi na otwartej przestrzeni i jest codziennie narażone na niekorzystne wpływy warunków atmosferycznych. Promienie UV nie tylko niszczą lakier, ale równie uszczelki i opony. Wilgoć z kolei osłabia działanie hamulców, a podczas zimy, kiedy drogi i parkingi są posypywane solą, auto szybko rdzewieje. Wiec, jeśli Twój pojazd wciąż będzie stał na parkingu, może całkowicie pozbawić się zarówno funkcjonalności jak i urody. Wynajem krótkoterminowy auta jest rozwiązaniem, które okazuje się być bardziej opłacalne.

Jeździsz, kiedy tylko masz taką potrzebę i ochotę.

Wynajem auta to sposób na wygodny i komfortowy transport. Nie, na co dzień potrzebujesz samochodu, ale zdarzają się takie dni oraz sytuacje, gdy brak auta może wyjątkowo Ci doskwierać. Wycieczka za miasto, wczasy, spotkania w sprawach biznesowych w innym mieście (w przypadku, gdy prowadzisz własną firmę) i tym podobne wydarzenia stają się dużo łatwiejsze w organizacji, gdy masz możliwość wsiąść do samochodu i odjechać bez konieczności korzystania z autobusów, tramwajów czy pociągów. Ponieważ powyżej opisane dni zdarzają się sporadycznie, nie musisz posiadać własnego auta, ale wypożyczyć je, kiedy tylko zaistnieje taka potrzeba. Samochód na ferie czy wynajem samochodu luksusowego do celów biznesowych to tylko dwa z wielu wariantów, jakie proponuje wypożyczalnia samochodów.

Możesz dostosować samochód do własnych potrzeb.

Wyobraź sobie sytuację, iż masz do dyspozycji samochody różnego typu. Po mieście jeździsz niewielkim hatchbackiem, do kombi pakujesz duże zakupy lub podróżujesz z rodziną, a do przeprowadzki odpalasz komfortowego vana. Co dzień masz do wyboru pojazdy, które możesz wykorzystać do transportu osób i rzeczy jednocześnie uwzględniając najwygodniejsze opcje. Myślisz, że to niemożliwe? Nic bardziej błędnego. Wypożyczalnia aut Szczecin umożliwia niedrogi wynajem pojazdów różnego typu, których możliwości sprawdzą się zarówno w każdych warunkach jak i zaspokoją Twoje potrzeby przewozowe.

Okazuje się, że silne przywiązanie do własnego samochodu coraz częściej przegrywa z bilansem zysków i strat. Nieużytkowane auto z dnia na dzień traci na wartości, niszczeje i jest łakomym kąskiem dla złodzieja. Chcąc oszczędzić sobie tego typu ryzyka, najlepiej jest zmienić trochę swój kierunek myślenia, sprzedać pojazd póki jeszcze jest coś wart i zacząć korzystać z wypożyczalni samochodów.

5.00 avg. rating (99% score) - 1599 votes
Zadzwoń do nas