Czy wynajem samochodu to dobre rozwiązanie?

wynajem auta dobre rozwiązanieMarzy Ci się daleka podróż ze zwiedzaniem odległych od siebie terenów? Chciałbyś odwiedzić może nawet inny kontynent? Już wyobrażasz sobie jak wiele pięknych miejsc możesz zwiedzić, ile zamków, pałaców, dworów, muzeów, skansenów możesz zobaczyć. Nagle pojawia się nurtujące pytanie – dobrze, do wybranego państwa mogę dolecieć samolotem, ale jak ja dojadę do tych wszystkich interesujących miejsc, jeżeli mój samochód pozostanie w garażu? Proponowanym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wynajęcie samochodu!

Odwiedzenie najdalszych zakątków nie będzie stanowiło dla Ciebie najmniejszego problemu. Znacznie sprawniej dotrzesz do wybranych przez siebie miejsc. Wynajem krótkoterminowy auta może sprawić, że zobaczysz o wiele więcej niż poruszający się za sprawą komunikacji miejskiej w czasie urlopu za granicą.

Czy wypożyczenie auta jest trudne?

Zazwyczaj wynajem samochodu nie wymaga wielu formalności. Najłatwiej będzie Ci to zorganizować przez Internet. Wyszukujesz najbliższą firmę w okolicy, w której się znajdujesz lub planujesz swój pobyt. Dokonujesz wyboru daty, godziny i miejsca odbioru, a także zwrotu auta. Wybierasz również jakim samochodem chcesz jeździć i oczekujesz odbioru kluczyków. Możesz także udać się do wypożyczalni osobiście i wszystkie niezbędne formalności załatwić na miejscu.

Czy każdy może wypożyczyć samochód?

Kryteria osoby, która może wynająć auto zależy od konkretnej firmy, do której w tej sprawie się zgłasza. Większość z dostępnych na rynku wypożyczalni samochodów uzależnia wiek osoby najmującej, doświadczenie, czyli długość ważności prawa jazdy od klasy samochodu. Wobec czego jeżeli masz 18 lat i prawo jazdy od kilku miesięcy niestety, ale nie będziesz mógł wypożyczyć luksusowego auta z wyższej półki. Czasami wystarczy mieć 19, czy 21 lat, a niekiedy nawet 25. Wymogi są szczegółowo określone przez każdą z firm trudniących się wynajmem aut. Stałym elementem jest na pewno obowiązek osiadania ze sobą dokumentu tożsamości oraz karty kredytowej/debetowej. Na karcie blokowana zostaje kwota pokrywająca koszt wypożyczenia samochodu oraz należność za pełen bak paliwa, na wypadek zwrotu auta z pustym bakiem. Niekiedy również przy wyborze ekskluzywnego auta pobierana jest również kaucja w wysokości kilkuset złotych. Pieniądze z kaucji są oczywiście zwracane, jeżeli samochód wraca bez uszkodzeń.

Co może również okazać się ważne dla wypożyczającego samochód?

Zaleca się zwrócić szczególną uwagę na to, czy wybrana przez Ciebie wypożyczalnia wynajmuje samochodu bez limitu kilometrów. W końcu to może okazać się wyjątkowo istotne, jeżeli tylko zamierzasz zwiedzać odległe zakamarki i nie wiesz, ile trasy przejedziesz. Musisz jednak liczyć się z tym, że wypożyczając auto jest ono zatankowane do pełna, zatem w momencie zwrotu musi być w takim samym stanie. Ponadto auto powinno być czyste, aby od razu można było ocenić w jakim jest stanie samochód i czy nie został zniszczony.

Znaczenie ma również to, czy w podróż udajesz się sam, czy może z grupą swoich znajomych. Jeżeli towarzyszą Ci inne osoby to dobrym rozwiązaniem staje się wypożyczenie busa 9 osobowego. Kompleksowo firmy zajmuje się wypożyczaniem samochodów osobowych wypożyczają busy do przewozów grupowych.  Zaleca się taką decyzję dokładnie przemyśleć ze względów ekonomicznych i bezpieczeństwa. Kierowcy mogą się zmieniać w trakcie jazdy, a reszta uczestników może się w pełni zrelaksować i porozmawiać ze współtowarzyszami podróży. Koszty wynajmu busa zostają podzielone na kilka osób, co pozwoli oszczędzić wydatków.

Wynajem samochodu można dokonać za pośrednictwem Internetu lub osobiście. Aby to stało się możliwe musisz spełniać wymogi wypożyczalni, co do wieku i doświadczenia w prowadzeniu pojazdu. Wypożyczone auto musi wrócić w takim samym stanie, w jakim zostało Ci przekazane, czyli pamiętaj, że samochód musi być czysty i z pełnym bakiem. Jeżeli wybierasz się na wakacje z przyjaciółmi zastanówcie się na nad wynajęciem busa.

5.00 avg. rating (99% score) - 1472 votes
Zadzwoń do nas