Przylot do Polski – Wademekum wypożyczalni samochodu na lotnisku w Szczecinie

wypożyczalni samochodów z lotniska w SzczeciniePlanujesz urlop w Polsce? Po kilkunastu latach odwiedzacie kraj swoich przodków? Jeżeli rozpoczynasz wakacje w Ojczyźnie warto zacząć od wizyty w wypożyczalni samochodów na lotnisku w Szczecinie. Wtedy to nie jest się uzależnionym od konkretnych godzin odjazdów i przyjazdów oraz przede wszystkim można jechać, kiedy się chce i gdzie się chce. Ponadto w trakcie niesprzyjających warunków pogodowych samochodem podróżuje się znacznie łatwiej.

Wynajem aut – Port lotniczy Szczecin-Goleniów

Na terenie lotniska w Szczecinie klienci mają możliwość skorzystania z sześciu dużych wypożyczalni samochodów, które działają całą dobę. Wobec czego zupełnie bezproblemowo można przez całą dobę zgłosić się po auto. Warto jest również wiedzieć, że wypożyczalnia samochodów w Szczecinie na lotnisku, zapewnia możliwość wcześniejszej rezerwacji samochodu, który nas zainteresuje. Punkty wynajmu pojazdów zazwyczaj zlokalizowane są w ogólnodostępnej strefie hali przylotów Terminalu A szczecińskiego lotniska. Z kolei parking firm wynajmujących samochody mieści się na poziomie 0 parkingu P1.

Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Szczecin-Goleniów daje możliwość najmu różnego rodzaju aut: osobowych oraz busów. Dostępna różnorodność pozwala klientom na wybranie odpowiedniego pojazdu dopasowanego do potrzeb.  Standardem jest fakt, że maksymalny wie samochodu to 2 lata. Poza samym najmem samochodu bardzo często proponowane są również dodatkowe usługi, takie jak wypożyczenie auta bez limitu kilometrów, nawigacja oraz pełen pakiet ubezpieczenia. Dla zainteresowanych skorzystaniem z usług bardzo dobrą wiadomością jest fakt, że wszelkie formalności zazwyczaj trwają 15 minut.

Zanim odbierzesz samochód z lotniska Goleniów

Bardzo istotne staje się, by zwracać uwagę na ukryte opłaty, a szczególnie na dodatkowe ubezpieczenie, opłatę paliwową, czy za płatność kartą. Najkorzystniej jest wybrać ubezpieczenie z opcją minimalnego ryzyka, czyli bez wkładu własnego. W końcu wybieracie się na wakacje, więc po co się denerwować? Pamiętaj również o tym, że z opcji najmu samochodu będzie mogła skorzystać osoba, która posiada ważny paszport oraz ważne i honorowane na terytorium RP prawo jazdy.

Jeszcze przed odebraniem samochodu z lotniska – przed odjechaniem z parkingu, i tuż przed jego oddaniem – po zaparkowaniu – koniecznie zrób zdjęcia auta z każdej strony. Pomoże to, gdy będzie trzeba udowodnić, że ewentualne zniszczenia wystąpiły już przed wynajmem. Jeżeli tylko w oczy rzuci Ci się szkoda lub wada to bezzwłoczne należy ją zgłosić. Szczególną uwagę warto na pewno zwrócić na stan lakieru, rysy, przetarcia, wgniecenia, a także na progi pod otwartymi drzwiami. Ważne jest również, aby sprawdzić stan szyb, a w szczególności przedniej, a również opon, felg, tapicerek bocznych i siedzeń. Zerknij również, czy udostępniono zapasowe koło i lewarek. Dodatkowo można sprawdzić stan wody w spryskiwaczach i stan wycieraczek, działanie elektrycznych szyb i lusterek, a w razie obecności odtwarzacza MP3 jego stan i działanie.

Po tym jak podpiszesz dokumenty o stanie technicznym pojazdu i poziomie paliwa wypożyczalnia powinna wręczyć Ci m.in. umowę wynajmu samochodu wraz z treścią i warunkami ubezpieczenia, kopię (zwykła żółta) dokumentu o stanie technicznym samochodu i poziomie paliwa, kopię dowodu rejestracyjnego samochodu, numery kontaktowe do firmy oraz namiary telefoniczne w razie kolizji, a także kopię vouchera na blokadę karty kredytowej.

Wypożyczając samochód na lotnisku Goleniów należy kalkulować początkową opłatę w postaci kaucji, której wysokość jest uzależniona od klasy pojazdu. W momencie, kiedy oddajesz nieuszkodzony samochód odbierasz pełną wysokość wpłaty. Podczas wydawana auta zostaniemy poproszeni o uiszczenie opłaty kaucji kartą kredytową lub gotówką. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, wypożyczalnia samochodów honoruje również przelewy na rachunek bankowy wynajmującego na dzień przed planowaniem wypożyczenia samochodu.

Co do ceny to jednak w zdecydowanie większości wypożyczalni najtańsze, czyli najmniejsze samochody można wynająć za 200 złotych na dobę. Z kolei wypożyczenie droższych pojazdów z klasy premium wiąże się z trzy, a nawet czterokrotnie większym kosztem.

Podsumowując, wypożyczenie samochodów z lotniska w Szczecinie to dogodna opcja, która pozwoli na sprawną organizację pobytu w mieście.

5.00 avg. rating (99% score) - 1225 votes
Zadzwoń do nas