OC samochód zastępczy – bezgotówkowy wynajem Szczecin

oc auto zastępczeNawet delikatna stłuczka może przyczynić się, że pozostaniesz na pewien okres bez samochodu, ponieważ musisz go oddać do naprawy. To znaczy że czekają na Ciebie dojazdy do pracy czy lekarza autobusem lub tramwajem? Niekoniecznie. Z roku na rok coraz więcej osób wynajmuje z oc samochód zastępczy Szczecin, a kosztami wypożyczenia obciąża polisę OC sprawcy wypadku. Przepychanki o zwrot kosztów wypożyczenia samochodu zastępczego z oc poszkodowani w kolizjach toczą z towarzystwami ubezpieczeniowymi od lat. Do niedawna towarzystwa nagminnie odmawiały zwrotu kosztów za najem z oc samochodu zastępczego. Ubezpieczalnie twierdziły, że poszkodowany w kolizji nie wykorzystywał samochodu do prowadzenia firmy, albo przesiąść się do komunikacji miejskiej. Przełomem okazał rok 2011 i wyrok Sądu Najwyższego który to uznał, że zwrot kosztów najmu należy się w każdym przypadku.

Ubezpieczalnia nie da pieniędzy NA samochód zastępczy tylko ZA  jego wynajem

Sama utrata możliwości wykorzystywania z pojazdu nie jest stratą majątkową. Poszkodowany w kolizji nie może domagać się żywej gotówki, za którą mógłby wypożyczyć samochód zastępczy. Zwrot pieniędzy nastąpi dopiero po zakończeniu wynajmu i przedstawieniu faktury wówczas polisa sprawcy zostanie obciążona a sam wynajem z oc auta zastępczego będzie rozliczony. Jednocześnie wydatki za wynajem mówią muszą być „celowe i ekonomicznie uzasadnione”. Co to oznacza w praktyce? To że poszkodowany powinien wynająć z oc samochód zastępczy o podobnej klasie, według stawek obowiązujących na lokalnym rynku i będzie wynajmował na czas naprawy lub do czasu zakupu nowego samochodu przy szkodzie całkowitej, jeśli spełnimy te założenia to wydatki będą celowe i ekonomicznie uzasadnione. Wynajem z oc samochodu zastępczego wyższej klasy, lub na dłuższy okres niż likwidacja szkody na pewno będzie zakwestionowane przez towarzystwo ubezpieczeń.

Komunikacja miejska nie wyklucza możliwości wynajmu z oc samochodu zastępczego

Należałoby niemniej jednak zwrócić uwagę, że o zwrot kosztów wynajmu z oc samochód zastępczy Szczecin nastąpi wówczas, gdy nie posiadasz innego auta który podczas likwidacji szkody może zastąpić ten który uległ zniszczeniu podczas kolizji. Sąd Najwyższy uznał że auto w dzisiejszych czasach to standard i nie można go zastąpić metrem autobusem czy tramwajem jeśli nawet takie rozwiązanie byłoby wygodniejsze czy też szybsze wygodniejsza dlatego towarzystwo ubezpieczeniowe nie ma prawa zasłaniać się faktem że mógłbyś je wykorzystywać jeśli do tej pory regularnie przemieszczałeś się swoim samochodem. Nie może też pytać czy prowadzisz firmę ponieważ osoby fizyczne również otrzymają zwrot kosztów wypożyczenia z oc samochodu zastępczego z polisy sprawcy kolizji.

KNF w nowych wytycznych dotyczących likwidacji szkód komunikacyjnych z OC rekomenduje aby ubezpieczalnie każdorazowo podchodziły do sprawy rozliczenia kosztów wynajmu i przyglądały się indywidualnie każdemu przypadkowi.

Samochód zastępczy z wypożyczalni z warsztatu lub od ubezpieczyciela

Co więc musisz zrobić gdy Twoje auto zostanie uszkodzone podczas kolizji? Możesz zgłosić się do wypożyczalni po samochód podobnej klasy. Warto jednak zapytać towarzystwo do jakiej sumy możesz wynająć z oc samochód zastępczy ponieważ Towarzystwo ubezpieczeniowe nie odda Ci pieniędzy za wynajem samochodu, jeżeli wybierzesz najdroższą wypożyczalnie która ma najwyższe stawki w Twojej okolicy. Wówczas sytuacja jest czysta i jasna ubezpieczyciel informuje z góry, jaką cenę za wynajem będzie honorować. Jednak te ceny są zaniżone i nie uda Ci się znaleźć auta zastępczego w takiej cenie. Abyś nie musiał się martwić i marnować czasu na poszukiwania wypożyczalnia auto Etapia zaproponuje Ci bezgotówkowy wynajem samochodu zastępczego z oc sprawcy. W naszej wypożyczalni każdy klient otrzymuje taką ofertę wynajmu, wówczas nie musisz się o nic martwić. To my bierzemy na siebie dochodzenie zwrotu kosztów za wynajem samochodu.

Warsztaty naprawcze niejednokrotnie oferują swoim klientom auta zastępcze, jednakże nie specjalizują się one w wynajmowaniu aut i często ich „flota samochodowa” jest krótko mówiąc zdezelowana i niejednokrotnie w gorszym stanie technicznym niż naprawiany Wasz samochód.

Często jest tak że ofertę najmu samochodu zastępczego otrzymasz podczas zgłaszania szkody, ponieważ niektóre firmy podpisały umowy z lokalnymi wypożyczalniami aut, najczęściej najtańszymi na rynku. Auta w z takiej firmy też odbiegają standardom. Oferta wynajmu z takiej firmy to najczęściej kilka dni więc nie zdążysz naprawić swojego auta a już będziesz otrzymywać telefony że już musisz zwrócić pojazd do wypożyczalni. Dlatego wielu poszkodowanych nie chce korzystać z takiej oferty „wypożyczalni samochodów zastępczych” Jest to często  przyczyną sporów i przepychanki .

OC samochód zastępczy – zbieranie dowodów

oc samochód zastępczy wynajemKolejnym problemem jest jest czas najmu samochodu zastępczego.  Towarzystwa ubezpieczeniowe jak mogą skracają okresu, za który chcą oddać pieniądze dlatego należy uzbroić się w tonę dokumentów potwierdzających zasadność wynajmu.

W przypadku szkody częściowej najlepiej przedstawić cały przebieg likwidacji od momentu zgłoszenia szkody do odebrania samochodu z warsztatu, zwłaszcza gdy szkoda była rozliczana wolno  np. rzeczoznawca przyjechał po tygodniu lub długo sporządzał kosztorys  natomiast jeśli będzie szkoda całkowita należy przedstawić datę wypłaty odszkodowania.

Wykorzystywanie samochodów zastępczych po kolizji drogowej w obecnych czasach to standard. Wynajęcie takiego samochodu obciąża polisę OC sprawcy kolizji. Każdy poszkodowany zna swoje prawa, dzięki wyrokom sądów oraz rekomendacji KNF mówiącej o tym  że samochód zastępczy Szczecin należy się bez względu na charakter korzystania z niego i  możliwość przesiadki do komunikacji miejskiej. Jeśli nie zgadzasz się z decyzją ubezpieczyciela zawsze możesz napisać odwołanie od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego.

Aby uniknąć tych wszystkich problemów wystarczy skorzystać z usług wypożyczalni auto Etapia która specjalizuje się w bezgotówkowym wynajmie samochodów zastępczych.

Podsumowanie

  • Korzystaj z oferty wypożyczalni samochodów zastępczych auto Etapia która specjalizuje się w bezgotówkowym wynajmie, wówczas to ona weźmie na siebie całą papierkową robotę za wynajęcie z oc samochodu zastępczego.
  • Z polisy OC samochód zastępczy należy się każdemu poszkodowanemu niezależnie czy jesteś osobą fizyczną czy prowadzisz firmę
  • Tramwaj czy metro nie zastąpi Ci samochodu zastępczego, jeśli posiadasz inny samochód, ubezpieczalnia najprawdopodobniej nie zwróci kosztów wynajmu auta zastępczego.
  • Sprawdź jakie ceny  zastosuje towarzystwo  przy zwrocie kosztów abyś nie ponosił dodatkowych kosztów.
  • Zbieraj kwity stwórz całą dokumentację z procesu likwidacji szkody, przyda się jeżeli towarzystwo nie będzie skore do zwrotu całości pieniędzy za wynajem samochodu.

 

5.00 avg. rating (99% score) - 7589 votes
Zadzwoń do nas