Warta auto zastępcze

Auto zastępcze z oc Warta

warta zgłoszenie szkodyWiększość kierowców w Polsce miała kiedyś chociaż drobną kolizje lub wypadek drogowy. Koszty naprawy samochodu często sa ogromne, szczególnie gdy z naszej winy uszkodzony zostanie Samochód o znacznej wartości. W takim wypadku chroni nas polisa OC komunikacyjnego, która jest obowiązkowa dla każdego właściciela samochodu. Jeśli sprawca kolizji lub wypadku posiadał polisę OC w Warta, nie musi martwić się o konsekwencje finansowe naprawy innego samochodu. Warto wiedzieć także o jednej ważnej kwestii jeśli byliśmy poszkodowani w takim wypadku.

Osoba, której Samochód ucierpiał w kolizji lub wypadku, może wypożyczyć Samochód zastępczy z polisy OC  warta sprawcy. W celu pełnej ochrony naszego samochodu ważne jest aby wykupić dodatkową ochronę samochodu w tym polisę AC, pakiet Assistance a także ubezpieczenie NNW, samochodu w podróży lub wykup Zielonej Karty.
Kiedy przysługuje auto zastępcze i zwrot kosztów za jego wynajęcie?

Uchwała Sądu Najwyższego III CZP 20/17 o następującej treści:

​”Wydatki na najem pojazdu zastępczego poniesione przez poszkodowanego,  przekraczające koszty zaproponowanego przez ubezpieczyciela skorzystania z takiego pojazdu są objęte odpowiedzialnością z tytułu umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, jeżeli ich poniesienie było celowe i ekonomicznie uzasadnione.” Pełna treść uchwały

  • Na cały czas trwania naprawy samochodu w warsztacie naprawczym
  • Do czasu zakupu nowego samochodu, jeśli uszkodzenie samochodu było całkowite
  • Jeśli osoba poszkodowana nie posiada i nie ma możliwości korzystania z innego samochodu
  • Jeśli osoba wypożyczyła samochód zastępczy o podobnym stanie technicznym i w podobnej klasie
  • Jeśli cena wypożyczenia samochodu odpowiadała przeciętnym cenom wypożyczenia w regionie

W sytuacji gdy zostałeś poszkodowany i Twój samochód uległ uszkodzeniu z winy innej osoby ubezpieczonej w Warta i możesz za darmo wypożyczyć:

  • Auto zastępcze na czas naprawy Twojego samochodu
  • Auto zastępcze z ubezpieczenia OC Warta
  • Auto zastępcze bezgotówkowo z ubezpieczenia OC Warta
  • Warta zgłoszenie szkody

Dzwoniąc na infolinię WARTY można poprosić konsultanta o auto zastępcze Warta z pewnością zorganizuje najem w jednej z wypożyczalni współpracujących.

Lub  skontaktuj się z nami! Oferujemy pełną obsługę oraz samochód zastępczy dla poszkodowanych w kolizji, którzy likwidują szkody z ubezpieczenia OC w Warta.

Wypożyczalnia samochodów

Zadzwoń 570 33 44 55 albo odwiedź nasza siedzibę przy ulicy Opłotki 2 70-556 Szczecin!

Jakie auto zastępcze daje Warta

Warta identycznie jak inne towarzystwa ubezpieczeniowe dla poszkodowanego oferuje auto zastępcze tej samej klasy które zostało uszkodzone w wypadku.

4.99 avg. rating (99% score) - 785 votes
Zadzwoń do nas