HDI auto zastępcze

Auto zastępcze z oc HDI Asekuracja

Samochód w dzisiejszych czasach nie jest już dobrem luksusowym, na które mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Obecnie prawie w każdym gospodarstwie domowym znajduje się minimum jeden samochód, często codziennie używany nie tylko do podróży, ale również do robienia zakupów, jeżdżenia do pracy czy wykonywania właśnie obowiązków służbowych. Samochód jest nam potrzebny i często niezbędny do życia. Wraz z pojawieniem się dużej ilości pojazdów na drogach, warto pamiętać o mniej przyjemnej stronie posiadania samochodu, czyli o kolizjach drogowych. Są one nieuniknione. I dlatego tak ważnym jest aby posiadać dobrą polisę obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Jeśli kolizja leży po naszej stronie, z naszego ubezpieczenia pokryte zostaną koszty naprawy drugiego samochodu. Lecz co w takiej sytuacji z naprawa naszego auta? Na taką ewentualność warto zakupić polisę AC, z której zostaną pokryte koszty naprawy naszego samochodu, także jeśli zostanie on skradziony lub nastąpi do niego włamanie. Takie i inne warianty dodatkowej ochrony można wykupić w HDI Asekuracja TU S.A. A jakie korzyści daje także polisa OC? Niewątpliwie ogromną zaletą takiej polisy jest fakt, że osoba poszkodowana w kolizji może wypożyczyć w ramach polisy OC sprawy wypadku samochód zastępczy. Jeśli sprawca posiadał ubezpieczenie OC w HDI Asekuracja, możesz wypożyczyć samochód, którego koszty zostaną pokryte przez ubezpieczyciela.

Kiedy przysługuje auto zastępcze i zwrot kosztów za jego wynajęcie?

Uchwała Sądu Najwyższego III CZP 20/17 o następującej treści:

​”Wydatki na najem pojazdu zastępczego poniesione przez poszkodowanego,  przekraczające koszty zaproponowanego przez ubezpieczyciela skorzystania z takiego pojazdu są objęte odpowiedzialnością z tytułu umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, jeżeli ich poniesienie było celowe i ekonomicznie uzasadnione.” Pełna treść uchwały

  • Na cały czas trwania naprawy samochodu w warsztacie naprawczym
  • Do czasu zakupu nowego samochodu, jeśli uszkodzenie samochodu było całkowite
  • Jeśli osoba poszkodowana nie posiada i nie ma możliwości korzystania z innego samochodu
  • Jeśli osoba wypożyczyła samochód zastępczy o podobnym stanie technicznym i w podobnej klasie
  • Jeśli cena wypożyczenia samochodu odpowiadała przeciętnym cenom wypożyczenia w regionie

W sytuacji gdy zostałeś poszkodowany i Twój samochód uległ uszkodzeniu z winy innej osoby ubezpieczonej w HDI Asekuracja i możesz za darmo wypożyczyć:

  • Auto zastępcze na czas naprawy Twojego samochodu
  • Auto zastępcze z ubezpieczenia OC HDI Asekuracja
  • Auto zastępcze bezgotówkowo z ubezpieczenia OC HDI

Dzwoniąc na infolinię HDI można poprosić konsultanta o auto zastępcze Warta z pewnością zorganizuje najem w jednej z wypożyczalni współpracujących lub skontaktuj się z nami! Oferujemy pełną obsługę oraz samochód zastępczy dla poszkodowanych w kolizji, którzy likwidują szkody z ubezpieczenia OC w HDI Asekuracja

Wypożyczalnia samochodów

Zadzwoń 570 33 44 55 albo odwiedź nasza siedzibę przy ulicy Opłotki 2 70-556 Szczecin!

Jakie auto zastępcze daje HDI

HDI w podobny sposób jak inne ubezpieczalnie dla poszkodowanego po kolizji oferuje auto zastępcze tej samej klasy które zostało uszkodzone w wypadku.

5.00 avg. rating (99% score) - 783 votes
Zadzwoń do nas