Aviva auto zastępcze

Auto zastępcze z oc AvivaAVIVA Szczecin auto zastępcze

Każdy właściciel samochodu musi wykupić obowiązkową polisę OC samochodu mechanicznego. Jest to polisa na okres okrągłego roku i tak naprawdę każdy kierowca musi liczyć się z poniesieniem takiego kosztu. Tak samo jak co roku należy przeprowadzać przeglądy techniczne samochodu, płacić za jego naprawy, tak samo trzeba wykupywać polisę OC. Większość kierowców traktuje to jako przykry obowiązek jednak dopiero w przypadku wystąpienia szkody docenia jak ważna jest taka polisa. Nawet jeśli posiadamy tylko polisę obowiązkową, której zakres jest mniejszy niż tych dodatkowych, dobrowolnych to w przypadku kolizji drogowej jesteśmy wdzięczni za to, że posiadamy choć minimalne ubezpieczenie.

W ofercie Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA. znajdują się i ubezpieczenia obowiązkowe i dodatkowe. Te pierwsze czyli polisa OC samochodu mechanicznego, chroni kierowcę przed finansowymi skutkami szkód jakie wyrządzi innym osobom i ich mieniu w trakcie użytkowania samochodu. Dzięki tej polisie, nie poniesiemy opłat za naprawę innego samochodu, który został uszkodzony z naszej winy, a warto pamiętać, że często naprawy te są bardzo kosztowne! W ramach polis dodatkowych, zwanych ubezpieczeniami dowolnymi, z ubezpieczenia zostaną pokryte koszty kradzieży ubezpieczonego samochodu, wybicia w nim szyby czy koszty pomocy drogowej w przypadku kolizji. Warto pamiętać, że w ramach polisy OC obowiązkowej dla każdego kierowcy, obowiązuje także wynajęcie samochodu zastępczego z polisy sprawy kolizji. Aby go otrzymać nie trzeba spełniać szczególnych wymogów, wystarczy wynająć w wypożyczalni Samochód odpowiadający stanem technicznym i klasą Samochodowi, który uległ uszkodzeniu. Warto pamiętać, że cena wypożyczenia powinna odpowiadać średniej cenie jaka obowiązuje w okolicy. Samochód zastępczy przysługuje nam zgodnie z ustawą z dnia 17 listopada 2011 roku.

Kiedy przysługuje auto zastępcze i zwrot kosztów za jego wynajęcie?

  •  Na cały czas trwania naprawy samochodu w warsztacie naprawczym
  •  Do czasu zakupu nowego samochodu, jeśli uszkodzenie samochodu było całkowite
  • Jeśli osoba poszkodowana nie posiada i nie ma możliwości korzystania z innego samochodu
  •  Jeśli osoba wypożyczyła samochód zastępczy o podobnym stanie technicznym i w podobnej klasie
  • Jeśli cena wypożyczenia samochodu odpowiadała przeciętnym cenom wypożyczenia w regionie

W sytuacji gdy zostałeś poszkodowany i Twój samochód uległ uszkodzeniu z winy innej osoby ubezpieczonej w Aviva i możesz za darmo wypożyczyć:

  • Auto zastępcze na czas naprawy Twojego samochodu
  • Auto zastępcze z ubezpieczenia OC Aviva
  • Auto zastępcze bezgotówkowo z ubezpieczenia OC Aviva

Koniecznie skontaktuj się z nami! Oferujemy pełną obsługę oraz samochód zastępczy dla poszkodowanych w kolizji, którzy likwidują szkody z ubezpieczenia OC w Aviva
Wypożyczalnia samochodów
Zadzwoń 570 33 44 55 albo odwiedź nasza siedzibę przy ulicy Opłotki 2 70-556 Szczecin

Jakie auto zastępcze daje Aviva

Aviva tak samo jak inne towarzystwa ubezpieczeniowe dla poszkodowanego oferuje auto zastępcze tej samej klasy które zostało uszkodzone w kolizji.

 

4.99 avg. rating (99% score) - 483 votes
Zadzwoń do nas